Gold-Med Centrum Medyczne

LOGOWANIE


Login  
Hasło  
zaloguj się

Zapomniałam/em hasła Zarejestruj się

ANKIETA


Czy system rezerwacji jest wg. Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Urologia


 

Urologia

 

Dr n. med. Artur Lemiński
specjalista urolog

 

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób układu moczowego:

 •  choroby prostaty (przerost, rak, zapalenie)
 •  choroby nerek
 •  choroby pęcherza moczowego
 •  zaburzenia wzwodu prącia (impotencja)
 •  zapalenia i zakażenia układu moczowego
 •  nowotwory układu moczowego i męskich narządów płciowych
 •  kamica układu moczowego
 •  choroby moszny i prącia
 •  wysiłkowe nietrzymanie moczu
 •  nietrzymanie moczu u mężczyzn po zabiegach urologicznych i onkologicznych 

Diagnostyka USG:

 • badanie USG układu moczowego
 •  badanie USG moszny i prącia
 •  USG przezodbytnicze gruczołu krokowego (prostaty)

Badania usg wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego aparatu USG firmy Phillips, wyposażonego w pełny zakres głowic specjalistycznych, wraz z głowicą do przezodbytniczych badań USG gruczołu krokowego.

 

Drobne zabiegi:

 • plastyka krótkiego wędzidełka
 • operacja stulejki
 • nakłucie wodniaka jądra

Konsultacje przed i pooperacyjne.

Kwalifikacja do leczenia operacyjnego w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Kwalifikacja do implantacji sztucznych zwieraczy cewki moczowej typu AMS-800.

Kwalifikacja do leczenia kamicy układu moczowego przy zastosowaniu giętkich instrumentów endoskopowych (RIRS) oraz bezinwazyjnych technik pozaustrojowych (ESWL) przy użyciu najnowocześniejszej aparatury do litotrypsji firmy EDAP.

O mnie

 • Pracuję w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prowadzę prywatną praktykę urologiczną.

  Studia na Wydziale Lekarskim tej uczelni ukończyłem z wyróżnieniem w roku 2002 i już rok później rozpocząłem swoją przygodę z urologią w Klinice pod kierunkiem prof. A. Sikorskiego i dr M. Słojewskiego. W okresie szkolenia specjalizacyjnego brałem czynny udział w wielu kursach specjalizacyjnych i doskonalących z zakresu urologii, ultrasonografii oraz chirurgii laparoskopowej, a także kongresach naukowych polskich i zagranicznych. Stopień naukowy doktora Rada Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego nadała mi w roku 2009, zaś rok później po zdaniu egzaminów CEM - European Board of Urology uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie urologii, jak również tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU).
  Równolegle ze szkoleniem specjalizacyjnym w zakresie urologii, od roku 2002 jestem zaangażowany w zachodniopomorski ruch hospicyjny. Moja aktywność na tym polu obejmowała Hospicjum św. Jana Ewangelisty (2002-2004), Zespół Opieki Paliatywnej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii (2005), Zarząd Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci (którego byłem członkiem w latach 2006-2008) oraz Poradnię Paliatywną dla Dorosłych przy Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci (pełniłem obowiązki kierownika Poradni w latach 2008-2010). Od roku 2018 pełnię funkcję delegata Polskiego Towarzystwa Urologicznego do Europejskiej Rady Urologii (EBU).

  Na przełomie lat 2010-2011, jako stypendysta Polskiego Towarzystwa Urologicznego, odbywałem półroczny staż kliniczny w ośrodku urologicznym Imperial College Healthcare NHS Trust w Londynie (szpitale Charing Cross, St. Mary's i Hammersmith). W trakcie tego stypendium zdobywałem wiedzę oraz umiejętności w zakresie nowoczesnych metod diagnozowania i technik leczenia wielu schorzeń urologicznych. W roku 2014 odbyłem miesięczny staż kliniczny w Klinice Urologii Universitair Ziekenhuis Leuven pod kierunkiem światowej klasy specjalisty w zakresie onkologii urologicznej - profesora Heina Van Poppela. Brałem również udział w licznych szkoleniach i kursach uro-ginekologicznych obejmujących problematykę nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu rodnego u Kobiet, a w ostatnim okresie również nietrzymania moczu u mężczyzn.

  Z chęci pogłębienia tych doświadczeń oraz ich wdrażania w warunkach naszego kraju, w mojej praktyce ze szczególnym zainteresowaniem zajmuję się diagnostyką i leczeniem następujących schorzeń:

  Nowotworów i zmian nienowotworowych męskich narządów płciowych (prącia, jąder i gruczołu krokowego - prostaty)

  Nowotworów układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki)

  Zaburzeń funkcji układu moczowego - problemów w oddawaniu moczu związanych z przerostem prostaty, wysiłkowego nietrzymania moczu, zespołów bólowych pęcherza moczowego.

  Zaburzeń funkcji seksualnych u mężczyzn - problemów ze wzwodem prącia, wytryskiem przedwczesnym, zaburzeniami libido, niedoborami testosteronu oraz męskim czynnikiem niepłodności.

  Kamicy i zakażeń układu moczowego.

  W ramach prowadzonej praktyki prywatnej zajmuję się badaniami przesiewowymi w kierunku najczęstszych chorób urologicznych, ich leczeniem zachowawczym, jak również - zależnie od wskazań, kwalifikacją do leczenia operacyjnego w warunkach Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

  W ramach mojej praktyki zajmuję się również problematyką bólu nowotworowego i opieki paliatywnej

  Wszystkich zainteresowanych Państwa zapraszam do współpracy.